Serce dla Traugutta 2015

Ósma edycja koncertu charytatywnego „Serce dla Traugutta” przeszła do historii.

W takim razie pora na podsumowanie. Tygodnie przygotowań, kilka dni przed koncertem praktycznie „wyjęte z życia” dla organizatorów….i „zaledwie” kilka godzin imprezy, tym razem w gościnnych progach pięknie odnowionego Miejskiego Domu Kultury w Częstochowie. Czy było warto? W mojej ocenie jak najbardziej. Jeśli ktoś chce poczuć legendarną już atmosferę „ Traugutta”, niech przyjdzie na nasz koncert. Cieszy, że dostrzegają to nie tylko członkowie naszej małej szkolnej społeczności, ale i goście z zewnątrz, w tym władze naszego miasta, co znalazło miłe odzwierciedlenie w przemówieniu Pana Zdzisława Wolskiego , Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy.

Tegoroczny koncert był szczególny. Pomysłodawcą i współreżyserem całego przedsięwzięcia został uczeń klasy III e , Michał Kluba, który połączył siły z Panią Profesor Anną Gołębiowską . Efekt tego niezwykłego mariażu młodzieńczej inwencji i doświadczenia mieliśmy okazję podziwiać w piątkowy wieczór. Jak by tego było mało, na scenie pojawił się Pan Profesor Grzegorz Bojanek, nie tylko lubiany i szanowany nauczyciel języka angielskiego, ale też ceniony muzyk, który wsparł zespół muzyczny. Wspaniałą oprawę choreograficzną zawdzięczamy uczennicom : Martynie Szymczyk z klasy Id i Natalii Bilskiej z klasy Ia. Podczas aukcji dali z siebie wszystko: Marcin Musiał i Michał Kluba.

Czas na podziękowania.
Ze względu na potężny rozmiar tegorocznego przedsięwzięcia, nie sposób wymienić wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie koncertu. Serdecznie dziękuję tym, którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili się do realizacji naszej uroczystości.

Na szczególne podziękowania z pewnością zasłużyli:
– konferansjerzy : Dominika Haładyj i Marcin Musiał,
– prowadzący aukcję: Marcin Musiał i Michał Kluba,
– chór szkolny,
– soliści : Jagoda Cioch, Oskar Nowak, Maria Magdalena Jeziorowska, Zuzanna Mszyca, Aleksandra Cekus, Karolina Kamińska, Bartosz Dobrowolski, Magdalena Wilk, Agata Pastuszka, Gabriela Dawczyk, Klaudyna Czajkowska, Martyna Pydzińska, Damian Hyra, Mateusz Kowalski, Anna Tomczak, Klaudia Łagodzińska, Jan Kęsik, Miłosz Mandowski,
– zespół muzyczny pod kierunkiem Michała Kluby w składzie: p.prof. Grzegorz Bojanek, Szymon Fossa, Michal Kluba, Jagoda Cioch, Michał Wojciechowski, Wojciech Bojanowicz, Miłosz Mandowski, Mateusz Duda, Jan Kempski, Jakub Urban, Piotr Lubaszewski, Jan Kęsik,
– grupa taneczna , przygotowana przez Martynę Szymczyk i Natalię Bilską w składzie: Natalia Bilska, Martyna Szymczyk, Oliwia Malcher, Ewelina Rubin, Małgorzata Góra, Karolina Staniszewska, Hanna Kwaśniak, Agnieszka Jakubas, Anna Ulewicz, Katarzyna Broś, Agnieszka Dyner, Weronika Zoła, Zuzanna Zoła, Anna Wojtynia, Paulina Otrębska, Zuzanna Otrębska, Klaudyna Czajkowska, Karolina Kamińska, Gabriela Dawczyk, Wiktor Lichnowski, Mikołaj Piejko, Maciek Kniaź, Jakub Pełka, Marcin Kramer, Jan Kęsik, Bartłomiej Dobrowolski, Michał Stępień,
– Agnieszka Paluch (taniec orientalny),
– tancerze prezentujący taniec towarzyski: Jan Zagórski i Ewelina Woźniak z Klubu Tańca Towarzyskiego „ Zorba Mykanów” oraz Miłosz Mandryk i Dominika Szymczyk ze Szkoły Tańca Dobrowolscy
– aktorzy z Teatru Wojciecha Kołsuta: Izabela Szymanek, Paulina Juszczyk, Małgorzata Majdzik, Dawid Szczechla, Patrycja Pudło, Anna Ulewicz,|
– aktorzy szkolnego teatru pod kierunkiem Pana Adama Hutyry: Dominika Haładyj, Marta Szkop, Monika Kopcik, Karolina Strzoda, Agnieszka Olewicz, Karolina Sitkiewicz, Julia Abratańska, Karolina Kamińska, Szymon Kowalik, Damian Kozieł,

– Pan Adam Hutyra, aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, za przygotowanie młodzieży do spektaklu, który uświetnił naszą uroczystość,
– profesorowie: Anna Gołębiowska, Jolanta Plucińska, Agata Koćwin – Szczepańska, Małgorzata Nowaczyk – Chmielewska, Anna Swodczyk, Jarosław Skrzypczyk, Marek Podgórski, Grzegorz Bojanek,
– operatorzy kamer: Agata Skalik i Jakub Pindel,
– fotografowie: p.prof. Marek Podgórski, Piotr Szyma, Monika Wróż
– młodzież pomagająca w obsłudze aukcji prac plastycznych,
– Michał Drzewski ( projekt zaproszenia),
– Aneta Grzesiak ( prezentacja musicali)
Szczególne podziękowania kieruję pod adresem częstochowskich artystów plastyków, z Panem Wojciechem Kołsutem na czele oraz utalentowanych plastycznie uczniów i absolwentów naszego liceum za przekazanie swych prac.

p. prof. Małgorzata Nowaczyk- Chmielewska